יום שלישי, 30 באוגוסט 2011

לבעלי מחשב או לב חלש : המתינו לטעינה מלאה. התמונות למטה. להאקר הסעודי: כרטיסי אשראי של חברי להקה לא תמצא. לך לעבוד!

לדף הבית המקורי לחצו על התמונה של חיים טופול...או כל חבר להקה אחר

קוראים כותבים
pinathamisgeret@gmail.com

גם אתם !   בבקשה.
-----------------------------
כתבה חדשה ב -  YNET
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4480045,00.html

פייסבוק
 

==============================================================
 
שמעון שלום
אני כותב לך רק עכשיו למרות שסיימתי לקרוא את ספרך לפני שבועיים
למעשה לא הנחתי אותו לרגע
אני רוצה להגיד לך שמזמן לא נהניתי כך
פשוט החזרת אותי 40 שנה לאחור
לתקופה שלא חוויתי אותה,  רק מספרים, עיתונים תמונות וסרטים
הספר הוא מאוד מהנה ומחזיר נשכחות
אני מתכונן להגיע לאירוע של 60 שנה ללהקה
שיהיה לך בהצלחה 
תודה                      
       יעקב אלגד
=========================================

ויצמן אהובי.
סיימתי זה עתה לקרוא את ספרך המקסים.
קראתי אותו טיפין טיפין בקמצנות גדולה כדי למצות את התענוג כמו ילד שמחלק חפיסת שוקולד לקוביות קטנות.
חשבתי שאני יודע הכול על להקת הנח"ל ועל כל הסובב אותה והתברר לי שטעיתי בגדול.
חידשת לי גם חידשת על הלהקה אהובתי.
ספר דוקומנטרי, אבל כתוב ברגישות, בהומור, ובכישרון רב.
יש לך סגנון מיוחד במינו ואתה טובע את חותמך האישי.
תודה רבה ממני על ספר מקסים כל כך.
ואני אוהב אותך שמעון ויצמן ואחרים ... זאב ענר
==========================================

 


 
קוראת על מונית. ממש כך. בדרך לעבודה. תודה !
  

הוסף כיתוב


להאזנה לתוכנית במלואה לחצו כאן
====================================================
דן אלמגור מארח אותי בסטודיו שלו ומציג רכש חדש


------------------------------------------------------------------------------------------

----------------------------------------------------------------------------------------------

לויצמן שלום
קראתי את ספרך מאלף ועד תיו גם את כל התמונות ראיתי. אכן יש בו די חומר למספר לא מבוטל של רומנים אולם לא בזאת חשיבותו. הספר כתוב יפה ובעברית בת זמננו וגם עריכתו הויזואלית כגון הדפוס והחלוקה המקורית לפרקים וכן הכריכה. אולם כל זאת במשנה חשיבותו. חשיבותו בראש ובראשונה של ספר זה היא בעובדת היותו ספר היסטוריוגרפי וביאוגרפי. באשר לביאוגרפיה אני מניח שהוא חשוב ביותר לבני משפחתך, צאצאיך ולדורות הבאים אחריהם. עיקר חשיבותו הוא כספר היסטוריוגרפי על תולדות להקת הנח"ל מפי אחד מחלוצי חבריה. בתקוה שמדינת ישראל תיכון לעד חשוב ביותר שהדורות הבאים אשר ילמדו ויתעניינו בתולדות צה"ל, ידעו שהייתה בצה"ל גם להקה שכזו ועוד יותר חשוב אם לא רק ספר אלא גם תקליט יימצא להם אשר באמצעותו יוכלו לשמוע את השירים היפים של הלהקה. וזה מביא אותי לנקודה האישית שלי וזו היא: אני בא מדיסציפלינה שונה לחלוטין מזו שלך יחד עם זאת זכיתי לחינוך מוסיקלי נכבד מאמי שהייתה מורה למוסיקה וממורי למוסיקה בגמנסיה העברית הרצליה פואה גרינשפון והדסה שרמן. לאחר שקולי בשל הייתי באס בריטון. שרתי עם הבאסים במקהלת הגמנסיה ובתפקידי סולו בשתי אופרות מתוך האופרות שתלמידי הגמנסיה היו נוהגים להעלות מדי שנה ואת כל זאת אני מציין כאן על מנת לומר לך בגלוי כי אילו הייתי יכול לשמוע את כל השירים שהזכרת בספרך הייתי נהנה מאד מאד, כפי שאני נהנה מהם בכל פעם שאני שומע אותם.
אני מאחל לך ולבני משפחתך שמחה ואושר והצלחה בכל אשר תחליט לעשות. -----------עודד אברבנאל.
האיש הוא מראשוני חיל האוויר ואל על. מטוסו על נוסעיו נחטף לאלג'יר ב 1968 שם "ישב" 39 ימים. ש.ו.

----------------------------------------------------------------------------------------------
קראתי חלק מן התגובות זו מרשימה במיוחד עושה חשק לקרוא את הספר איפה אני יכולה לקנות אותו? חדווה 08-745839    מאת אנונימית בתאריך 22/06/11


שמעון שלום רב !
תודה שחלקת איתנו הקוראים
את החוויה המקסימה.
חן חן
מיפ.

 
היי שמעון
בקרתי בבלוג שלך, קראתי, נהניתי מאד והתגעגעתי לתקופת הנערות שנדמה שהייתה רק שלשום, נו, היום בדיוק אני בן 60, אני לא מאמין.  אפילו שלא הייתי מקורב ללהקה, תמיד הרגשתי שייכות בגלל שאתה נמנית עליה, והייתי נוהג להשוויץ...עדיין... שיש / היה לי חבר ילדות מלהקת הנח"ל.
מקווה בקרוב לבקר אצלך בפינה של המסגרת, והפעם שיהיה לך ספר למכירה בשבילי.
ידידך הוותיק, שלמה


שמעון ויצמן שלום
אני מתלהבת מהאתר שלך. עם הומור כזה אין ספק שגם הספר מוצלח. לא ראיתי פרסומים. איך ניתן לרכוש אותו?
במקרה אני גרה בעמק חפר. אם אגיע לפינת המסגרת שלך בנתניה, יש סיכוי שתשמור לי עותק?
בכבוד רב. מלכה מעמק חפר.


למה לא עשית קריירה מוזיקלית, שמעון ויצמן? כשאני מסתכלת על סרטונים ישנים של להקת הנח"ל מהשנה בה נולדתי- איני יכולה שלא לתהות, למה לא המשכת לשיר? אני רואה בחור יפה, אולי הכי יפה בלהקת הנח"ל של השנים ההם (יותר מעמוס טלשיר!, זמר מוצלח וכושר הבעה מסקרן, ולא מבינה - עם כל הכבוד למסגרות- למה זה לא המשיך. ממש נער זהב, בתקופת זהב, האיש הנכון במקום הנכון. חבל.
שרון leviva@walla.com ב-‏נוסטלגיה און ליין - פינת געגוע לעבר... של להקת הנח"ל !

מאת שמעון ויצמן :
שרון שלום. מאחר והמייל ששלחתי לך שב כדרך כל מייל שפג תוקפו, הנה תוכנו ברשות הרבים:
היי, מילים חמות ואוהדות. תודה רבה. הגם שבעניין עמוס הגזמת. לא היה יפה ממנו. האם אנו מכירים? עושה רושם שלא. האם קראת את הספר? לא יודע.  שיהיה לך שבוע טוב.
ובקיצור VIVA LE SHARON    שמעון ויצמן " מלון חיים - בסיס לרומן " http://horanahal.blogspot.com/ ב-‏נוסטלגיה און ליין - פינת געגוע לעבר... של להקת הנח"ל !

המפקד, קראתי את הספר ביומיים והתרגשתי כל כך. אתה כותב מצחיק, בעל הברקות ומאוד מאוד זהיר וצנוע. אני רוצה לומר לך שגם אם לא כתבת ה כ ל  ה כ ל, בכל זאת הכל עובר - המורכבות של התקופה והחדווה שלך, הייחוד והזוהר של להקת הנח"ל. מלא חן ומקסים. לא נותר לי אלא להצטער שלא נולדתי אז.
כמו שכבר כתבתי לך, אתה היית נער הזהב במקום הנכון, בזמן הנכון והתקופה היפה הזו פשוט צובטת בלב. מקווה בכל זאת להתקבל ללהקת הנח"ל ולקבל דואט...        שרון גליק. מקודם אנונימית.
---------------------------------------------------------------------------
שמעון ויצמן מציג בגאווה עוד קוראים לספר
"מלון חיים - בסיס לרומן"
בקרוב אצלכם !
ותודה מחבקת לשוש טיילור ומנחם זילברמן
http://horanahal.blogspot.com/או http://hora-nachal.blogspot.com/
 
האמן הרסטפרי הרצל ישראלי מבקר ב"פינת המסגרת" בנתניה
 
 
---------------------------------------------------------------------------
עודד אברבנאל
---------------------------------------------------------------------------
 
 

 

4 תגובות:

 1. שמעון ויצמן שלום
  אני מתלהבת מהאתר שלך. עם הומור כזה אין ספק שגם הספר מוצלח. לא ראיתי פרסומים. איך ניתן לרכוש אותו?
  במקרה אני גרה בעמק חפר. אם אגיע לפינת המסגרת שלך, יש סיכוי שתשמור לי עותק?
  בכבוד רב
  מלכה

  השבמחק
 2. היי שמעון, המייל שלי לגמרי לא פג תוקף, בכל אופן, מה פתאום מכירים. אני פשוט מהאנשים האלה שמהופנטים מכל המושג הזה של תור הזהב של הלהקות הצבאיות, הפרעה נפשית שכזו. לא, ברצינות, בגלל שלדור שלי לא היה העונג להבין את העוצמות והכוח של מה שהיה פעם "הזמר" העברי ואיננו, אני כבר נולדתי לדור שבו מה שהיה ה"זמר" העברי הקולקטיבי - נעלם, התחלף "במוזיקה עברית". נראה לי שמה שהיום מתקיים אצל הצעירים במושגים "שופט" ו"תחרות שירה" (כוכב נולד) היה פעם באודישנים של הלהקות הצבאיות. העניין של "התקבל/לא התקבל" עדיין משחק תפקיד משמעותי בתרבות העברית, רק שהוא התרוקן מתוכן של יצירה ממשית מאז שאין להקות צבאיות. התקופה הזו מסקרנת אותי מאוד, במיוחד התכנית המוזהבת האחרונה של להקת הנח"ל במתכונת השיא שלה, בגלל שזו שנה מכוננת, 1972, דקה לפני, ויש בה מעבר לתחושה שזו קליימיקס מוזיקלי ותרבותי, גם תחושה עכורה ומטרידה של סוף. סופים זה דבר מעניין. אכן, מופרעות קשה, להתגעגע לתקופה שמעולם לא הייתי חלק ממנה. אבל אני לא היחידה. רק שתדע שבחדר הכושר שלי יש עוד אנשים שרצים על ההליכון האווילי כשבאוזניות שלהם "הבלדה ליצחק שדה". לאו דווקא קשישים מדופלמים. בכל אופן, אני זוכרת שבמצעד השישים ללהקת הנח"ל ירדנה ארזי הזכירה את השם שמעון ויצמן כמפקד להקת הנח"ל בתקופה ההיא, וכשראיתי את "הפלמח"ניק" שמשודר מדי פעם בלופים חוזרים בלילות של ערוץ 1 ניסיתי לבדוק מי זה. בלילות מתעוררים הערפדים שניזונים מהעבר, ורואים מוזיקה עברית ישנה בערוץ 1. בבוקר אין להם זכר. אחר כך זיהיתי את הפנים (המרהיבות!) בסרטונים של "קרנבל בנח"ל" ו"הבן יקיר לי", ואחר כך זיהיתי את הפנים בכנס להקת הנח"ל- אולי בגלל שאתה היחיד מהגברים שנשאר ממש רזה. אחר כך הבנתי שיש גם ספר אבל לא הבנתי אם מדובר בזכרונות בכריכה קשה שמוגשים לבוגרי להקות הנח"ל, או משהו שאפשר להשיג בחנויות. בכל אופן, זה כמו לחפור ולגלות שכבות גיאולוגיות מרתקות בזכוכית מגדלת ולהתבונן בפנים הצעירים שהיו אז פוטנציאל טהור, שלפעמים לא היה לו המשך ולפעמים הוא שרד את שנות ה-70 וה-80 וה-90 ו-2000. תמיד מסקרן אותי מה גרם לאנשים לזרוח במשך השירות ה צבאי ולהיעלם אחר כך, ומה עשה אנשים כוכבים לאורך עשורים. ובכלל, כל המחשבה הזו של להיות כוכב, לשיר את השירים הכי יפים של הכותבים הכי טובים, כבר בגיל 18, בתחילת החיים להגיע לשיא כזה, מה אפשר לעשות אחר כך? איך אפשר לשאת הצלחה כזו בגיל כזה צעיר בלי שמשהו ישתבש? בכל אופן, יש אנשים שאוהבים לראות תמונות ישנות, ויש כאלה שנהנים למסגר אותן. אבל רק תדע שככל שהזמן נוקף הסקרנות והרעב לחקור את הקוד התרבותי של הלהקות הצבאיות עם כל המורכבות שלהן והבעייתיות שלהן לצד המיתולוגיה המוזהבת והנוסטלגיה והגעגוע וההתרפקות, זה קיים גם אצל הדור הצעיר, הצעיר ממש, שגדול מספיק לתהות איך נראינו פעם ואיך אפשר לשמר אוצרות תרבותיים כאלה.

  השבמחק
 3. היי
  עד אשר אקבל את המייל האמיתי שלך, לעולם יתקיים החשד שמאן דהוא מהתל בי. על כך כתבו:
  " ההיית או חלמתי חלום "
  בברכה מלאת הערכה
  שמעון ויצמן

  השבמחק
 4. שמעון, בחייך! לך תוכיח שאני לא רובוט. למה זה נראה היתול? כתבתי ממעמקי הלב. בחיי. ושרדתי את המהפיכה (החביבה והחיננית, אבל עדיין, מהפיכה) של האתר שלך בשביל לאתר את התגובה שלי ולענות עליה. הלצחוק הייתי בעיניך?
  levi_va@walla.com שרון (שכחתי את המקף!!!)

  השבמחק